Agjencia Zhurnal.mk.

Driton Kuka: Xhudo gjithmonë për Kosovën, Ishte një ditë e shkëlqyeshme për Erzën

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka është ndarë i lumtur me arritjen e xhudistes, Erza Muminoviq, që fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror për junior.

 

Ai ka thënë se në ndeshjen gjysmëfinale ku pësoi humbje shkaku i dënimeve, përballja është dashur të vazhdojë, por gjyqtari vendosi.

Më poshtë reagimi i Driton Kukajt në faqen e tij në ‘Faceboook’, ku e ka cekur se në Itali me xhudistet e reja ndodhet trajneri Fatos Tabaku.

“Xhudo gjithmonë për Kosovën! Erza e bronztë në Kampionatin Botëror U21! Ishte një ditë e shkëlqyeshme për Erzen, medalja e saj e parë Botërore”.

Xhudo gjithmonë për Kosoven!Erza e bronztë nê Kampionatin Botëror U21!Ishte një ditë e shkelqyeshme për Erzen,medalja…

Posted by Driton Toni Kuka on Wednesday, October 6, 2021

Related posts

Zyrtare: Uruguai largon nga posti i përzgjedhësit Oscar Tabarezi pas 15 vitesh

D V

United dhe City mund të jenë sërish përballë njëri-tjetrit në verën e ardhshme, vazhdon ‘lufta’ për top lojtarët mes dy klubeve nga Manchesteri

D V

Goal zgjedh 50 më të mirët me votat e tifozëve: Messi i pari, shumë befasi në renditjen e përgjithshme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More