Agjencia Zhurnal.mk.

Driton Kuka shkruan me shumë emocion pas eliminimit befasues të Majlinda Kelmendit

Driton Kuka ka shkruar me mjaft emocion për eliminimin e Majlinda Kelmendit që në raundin e parë t Lojërave Olimpike që po mbahen në Tokio.

Kampionia e ‘Rio 2016’ u mposht nga xhudistja hungareze Reka Pupp, duke mos ia dalë që të mbrojë titullin e kampiones.

Një waz-ari i marrë në shënim të artë, bëri që Kelmendit t’i ndalet synimi për të fituar një tjetër medalje olimpike.

Trajneri i saj, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se Majlinda në sytë e tij do të jetë gjithmonë kampione.

Më poshtë mund ta lexoni statusin e tij të plotë dhe pa ndërhyrje:

Krenaria e veprimtarisë time …

Majlinda të falenderoj për jetë!

Do jesh gjithmonë Kampione Olimpike,Botërore e Evropiane!

Sot mos u hidhëro,puna e sakrifica,djersa e gjaku që ke  derdhur për veten tande,për mua,familjet tona,popullin Shqiptar tu ka shpërblyer gjatë karrieres.

Mos u hidhëro se e arta e Disit është e të gjithë neve e ekipit tonë.

Mos u hidhëro sot të lutem,kokën lartë se aq shumë gëzime i ke dhuruar popullit Shqiptar!

Zoti të ka shpërblyer punën tande,lëndimet ishin sfida që aq shumë të munduan ty fizikisht e mua shpirtnisht.

Kokën lartë Majlinda!

Krenar me ty deri në frymën time të fundit. 

https://www.facebook.com/driton.kuka/posts/10223127074023145

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy