Agjencia Zhurnal.mk.

“Dritani e liroi karrigen”, URA e Abazoviqit nuk synon postin e kryeministrit

URA e Dritan Abazoviq nuk synon ulësen e kryeministrit të Malit të Zi në zgjedhjet e reja.

 

Këtë e ka thënë vetë Abazoviq, i cili është kryeministër në detyrë aktualisht, pas takimit të liderëve të shumicës parlamentare.

Ai ka thekuar se askush nuk ka shprehur qëndrim negative lidhur me kandidaturën e Milodrag Lekiq.

“Karrigia e Dritanit nuk është pengesë. Kemi kërkesat tona në kuvend dhe jemi të vetmit që I kemi paraqitur me ndershmëri. Ne kemi hequr dorë nga posti i kryeministrit”, është shprehur Abazoviq.

Ndër të tjera ai ka shtuar se prioritet duhet të jetë lufta ndaj korrupsionit.

Related posts

Studimi: Vaksina Johnson & Johnson më pak efektive ndaj varianteve të COVID-19

N E

OKB shpall qasjen në ambient të hapur si të drejtë të njeriut

D V

Nga Norvegjia vjen një studim me një pretendim të ri rreth shfaqjes për herë të parë të COVID-19 në Evropë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More