Agjencia Zhurnal.mk.

Drita prezanton aksionarin më të ri, afaristi Behar Shahini bëhet pjesë e bardhekaltërve

Gjiganti kosovar njihet si klub shumë stabil që ju qëndron afër futbollistëve të tyre duke ia ofruar kushtet më të mira financiare dhe ato të punës.

E krejt këtë stabilitet gjilanasit e kanë arritur falë investimeve të mëdha të dyshes Flamur Bunjaku dhe Valon Murseli.

Drita duket se ka të ardhme të ndritur, pasi një tjetër afarist i fuqishëm është bërë pjesë e klubit.

Behar Shahini është bërë pjesë e klubit, pasi tanimë është aksionar tek bardhekaltërtit.

Edhe para e të bëhet aksionar te Drita, Shahini ka qenë thuajse në çdo vikend në stadiumin e qytetit në Gjilan, duke përcjellë të dyja skuadrat vendase.

Shahini është një adhurues i madh i futbollit, derisa edhe më parë ka kontribuar në forma të ndryshme në avancimin e futbollit kosovar.

Me dy afaristë të mëdhenj si Flamur Bunjaku dhe Valon Murseli, si dhe me afrimin e Behar Shahini që gjithashtu është një biznesmen ndër më të suksesshmit në Kosovë, Drita është në duar të sigurta dhe me një të ardhme të ndritur. /Gazeta Olle/

Related posts

Xhozef: Ballkani duhet të përballet me axhendë revizioni të Moskës në rajon

D V

Bie bora e parë në Strazhë

Xh M

Maqedonia e Veriut larg imunitetit kolektiv ndaj Covid-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More