Agjencia Zhurnal.mk.

Drita mposhtë skuadrën austriake me rezultat të pastërt

Skuadra e Dritës ka fituar ndeshjen e parë miqësore në Antalia, ku po përgatitet për stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në futboll.

Të mërkurën, Drita ka mposhtur skuadrën e kategorisë së dytë të Austrisë, Floridsdorfer AC. Kjo ndeshje është mbyllur me rezultatin 2:0 për Dritën dhe dy golat janë shënuar në pjesën e parë.

Sulmuesi Marko Simonovski e ka kaluar Dritën në epërsi në minutën e 12-të ndërsa rezultatin përfundimtar e ka vendosur Muharrem Jashari (42’).

Te Drita në këtë takim janë aktivizuar të gjithë lojtarët, me përjashtim të Ardian Cuculit e Rron Brojës. Ndeshjen tjetër miqësore, Drita e luan më 23 janar.

Related posts

Blushi: Minoriteti maqedonas është një thesar për Shqipërinë

Xh M

TNB: Përmendoret e ushtarëve bullgarë në Kavadar nuk janë prekur

D V

Java e 13-të në Ligën e parë starton të premten me dy ndeshje derbi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More