Agjencia Zhurnal.mk.

Drita – Dukagjini, dueli i fundit i xhiros së 16-të në Superligë

Drita dhe Dukagjini do të përballjen në kuadër të javës së 16-të në BKT Superligën e Kosovës.

Gjilanasit duan tre pikë përballë skuadrës nga Klina që aktualisht nuk di për fitore në këto dy ndeshjet e fundit.

Përballja e fundit për Dritën ishte një disfatë e hidhur, derisa Dukagjini mori dy pikë në dy sfida e fundit.

Ndeshja mes skuadrës nga Gjilani dhe asaj të Klinës është e fundit për këtë javë, duke përmbyllur kështu xhiron e 16-të.

Drita është aktualisht në vendin e katërt me 25 pikë, po aq sa ka edhe Llapi në të tretin dhe pesë më pak se lideri Ballkani.

Në anën tjetër, Dukagjini gjendet në pozitën e nëntë, zonë kjo që shpijen në Ligën e Parë dhe ka 16 pikë të arkëtuara.

Kjo përballje fillon në ora 13:00, dhe zhvillohet në stadiumin e qytetit. /Gazeta Olle/

Related posts

Pagë më e lartë minimale – produktivitet më i madh dhe rritje ekonomike

D V

Ka përfunduar me këtë rezultat miqësorja ndërmjet Drenicës dhe Kosovës U21

Redaksia

“Megjashi” vitin e kaluar regjistroi 329 thirrje për shkeljen e të drejtave të fëmijëve

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More