Agjencia Zhurnal.mk.

Drenica mposhtë Llapin, VAR-i e anuloi një penallti

Skuadra e Tahir Lushtakut në fund ka fituar pas 90 minutave me rezultat 3-2.

Ndeshja e cila implemetoj edhe sistemin VAR ishte korrekte dhe u testua me një rast kur në pjesën e dytë së pari u akordua penallti për Drenicën kur u pengua futbollisti Abazi, por pas rishikimit të VAR-it u anulua penalltia pasi Abazi kishte luajtur me dorë së pari.

Vlen të cekët se kjo ndeshje u zhvillua dy herë nga 40 minuta ky një minutë para fundit edhe u shënua goli i tretë.

Ndeshjet e para në Superligë do të luhen më 21 gusht, derisa Liga e Parë do të zhvillohet më 28 gusht. /Gazeta Olle/

Related posts

Debat onlajn “Emërimi me meritë: Ç’farë të presim nga ligji për shërbimin udhëheqës të lartë”

Z.H

Qeveria: Pagat në arsim deri tani janë rritur deri në 6400 denarë

Z.H

Tupançeski pret në Kuvend mbështetje për zgjidhjet e propozuara të cilët janë me interes publik

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More