Agjencia Zhurnal.mk.

Drenica dënohet me gjobë nga Komisioni disiplinor, kjo është arsyeja

Pas shqyrtimit të të gjitha fakteve, Drenica është gjobitur me shumën prej 1000 euro, shkruan Gazeta Olle.

Ky vendim i Komisionit disiplinor erdhi pas lëshimit në ndeshjen Drenica – Feronikeli, e cila ka filluar me dhjetë (10) minuta vonesë për shkak të mungesës së autoambulancës.

Gjithashtu, Në minutën e 25-të, hedhet një fishekzjarr në fushën e lojës dhe përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes, tifozët vendas ofendojnë në kor lojtarët e ekipit të Feronikelit.

Vendimi i plotë: 

KF”Drenica”; Lëshim në organizimin e ndeshjes Drenica-Feronikeli , e cila ka filluar me dhjetë (10) minuta vonesë për shkak të mungesës së autoambulancës. Në min.25, hedhet një fishekzjarr në fushën e lojës. Pas përfundimit të pjesës së parë të ndeshjes, tifozët vendas ofendojnë në kor lojtarët e ekipit të Feronikelit. Sipas raportit të zyrtarëve të ndeshjes dhe xhirimit televiziv. Bazuar në nenin 52 paragrafi 1 pika H të Rregullores disiplinore; Dënohet me gjobë ne shumë prej 1000 euro. Afat i pagesës është 8 tetë ditë kur vendimi bëhët I iplotfuqishëm. (Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1).

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Zjarrfikësit e Dibrës këtë vit me 125 intervenime

Xh M

Disa pjesë të Karposhit dhe Aerodromit nesër pa energji elektrike

D V

Ermal Krasniqi kërkon falje për rastet e humbura ndaj Zalgirisit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More