Agjencia Zhurnal.mk.

Drejtori i Prishtinës konfirmon negociatat për miqësoren ndaj skuadrës së madhe evropiane

Kampioni i Kosovës, FC Prishtina këtë vit shënon 100-vjetorin e krijimit të klubit.

“Bardhëkaltërit” që u shpallën vitin e kaluar kampion në Kosovë, kanë synim kryesor mbrojtjen e titullit, por janë duke punuar edhe në një tjetër aspekt.

Bëhet fjalë për një miqësore në ndër të 100-vjetorit të klubit, atë ndaj gjigantit gjerman, Borussia Dortmund.

Për “Lajmi.net”, drejtori gjeneral i Prishtinës, Artan Osmani ka konfirmuar se janë në negociata me Dortmundin, por për momentin nuk ka ndonjë marrëveshje të arritur.

“Jemi duke u munduar, por për momentin nuk ka ndonjë gjë të konfirmuar. Ekziston mundësia që të realizohet”, tha shkurtimisht ai.

Ndërkohë, nga burime të afërta pranë klubit mësohet se është vetë presidenti Remzi Ejupi që është duke punuar me Dortmundin për këtë miqësore që të realizohet në ndër të 100-vjetorit të klubit.

Related posts

Deputetët nesër i kthehen punës, caktohen seanca të dy komisioneve kuvendore

Redaksia

Spasovski: Pandemia e kovid-19 e imponoi nevojën për përgjigje të menduar dhe të saktë ndërinstitucionale

Z.H

Institucionet heshtin ndaj kritikave për korrupsion e nepotizëm

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More