Agjencia Zhurnal.mk.

Drejtori i marketingut të Barcelonës, Guiu: Tebas është budalla nëse nuk na ndihmon ta rikthejmë Messin

Drejtori i marketingut të Barcelonës, Juli Guiu, ka kritikuar ashpër presidentin e La Ligas, Javier Tebas, mes bisedave për ri-nënshkrimin e Lionel Messit nga Paris Saint-Germain.

Kreu i ligës spanjolle ka deklaruar se klubi katalunas mund të nënshkruajë me argjentinasin nëse përmbush kërkesat e Fair Play-it Financiar, por autoritetet e garës nuk do t’i ndryshojnë rregullat për ta.

“Do të ishte një lajm i mirë, jo me shifrat që janë publikuar, por do të ishte një lajm i madh”, ka deklaruar Guiu, përcjell AS.

“Ai është ende futbollisti numër një në botë, pa dyshim. (Erling) Haaland nuk ka talentin që ka Messi”.

“Është e qartë se rikthimi i tij do të ishte pozitiv në botën e marketingut, por kjo nuk do të thotë se ai do të kthehet”.

“Sigurisht, dhe do të ishte shumë marrëzi nëse ai (Tebas) nuk do të na ndihmonte që kjo marrëveshje të përfundojë, do të dilte si budalla”, ka shtuar më tej ai.

Related posts

Lewandowski zbulon kohën e pensionimit të tij nga futbolli

D V

Benaser: Ende besojmë se jemi në garë për titullin kampion

Xh M

Carragher emëron lojtarin ‘më me ndikim’ në Ligën Premier, e cilëson ende të nënvlerësuar

D V