Agjencia Zhurnal.mk.

Drama “Të mallkuarit”, premiera e parë e Teatrit të Tetovës për vitin 2021

Shkup, 15 korrik – Aktorët e Teatrit të Tetovës sonte do ta kenë premierën e parë për vitin 2021 të dramës “Të mallkuarit”. Shfaqja do të realizohet me fillim nga ora 20:00 në sallën e madhe të Qendrës për kulturë “Iljo Anteski-Smok” në Tetovë.

 

“Autore e tekstit është Olsa Poshka, ndërsa regjisor është Gent Çajani. Rolet kryesore i interpretojnë Altrim Mamuti, Blerim Ismani, Ermal Çanga, Burhan Amiti, Muzafer Etemi, Bekim Jahiu, Sami Mustafa, Jetmir Arifi, Arta Zejneli dhe Shpresa Hashimi”, informojnë nga Teatri i Tetovës.

Skenografia dhe kostumet janë të Medina Hoxhës. Reprizë do të ketë nesër më 16 korrik, po ashtu në ora 20:00

Related posts

Pas propozimit për “Oscars 2022” – “Zgjoi” i futet garës edhe në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit Guanajuato në Meksikë

D V

“Stiffler” premierë në Teatrin ODA

D V

Pandemia prek librin, bien shitjet në panair me 30 për qind krahasuar me 2019

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More