Agjencia Zhurnal.mk.

Dosja Brezovica: Arrestohet asamblisti i VV-së

Asamblisti i Lëvizjes i Vetëvendosje në Prishtinë, Berat Lahu është arrestuar sot në Prishtinë.

 

Berat Lahu, dhëndrri i ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu, është arrestuar sot në kuadër të aksionit “Brezovica 6”, raporton Paparaci.

Lajmin për arrestimin e Lahut e ka konfirmuar për Paparacin prokurori i rastit, Rasim Maloku.

“Po, është arrestuar [Berat Lahu]”, ka thënë Maloku.

Lahu, anëtar i grupit të asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës.

Lahu është asamblisti më i votuar i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, sipas zgjedhjeve lokale të 14 tetorit, 2021.

Shtatë persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm në kuadër të aksionit “Brezovica” të Prokurorisë së Ferizajt.

Aksioni është zhvilluar në tri lokacione: Prishtinë, Podujevë dhe Fushë Kosovë.

Related posts

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun

Z.H

Abdixhiku: Kurti të lirohet nga paranojat e argatëve të Serbisë e armiqve të padukshëm

Xh M

Selakoviq: Nuk do të rrimë duarkryq në Kosovë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More