Agjencia Zhurnal.mk.

Dortmundi fiton ndaj Ingolstadt dhe vazhdon në raundin tjetër

Borussia Dortmundi ka avancuar në raundin e tretë të DFB Pokal pas fitores prej 2-0 kundër Ingolstadt.

 

BVB konsiderohej favorit për ndeshjen e zhvilluar në Signal Iduna Park dhe me dy gola të realizuar në fraksionin e dytë, vazhdoi në fazën tjetër.

Edhe pse iniciativa nuk mungoi, asnjëra nga skuadrat nuk ia doli që të realizonte në pjesën e parë të takimit.

(Foto: Twitter/Borussia Dortmund)

Në gjysmën e dytë në skenë doli Thorgan Hazard për t’i shënuar golat e fitores.

Mesfushori belg fillimisht u asistua nga Julian Brandt në minutën e 72-të dhe pastaj në minutën e 80-të, mesfushori gjerman dhuroi edhe asistimin e dytë.

Related posts

UEFA, hap hetime ndaj kombëtares së Anglisë

Z H

Napoli i ‘çmendur’ këtë sezon – pesë ndeshje, pesë fitore për vendin e parë në Serie A

D V

Duket si qesharake, por është ligjore: Klauzola e çuditshme e bazës stërvitore të Unitedit që mund të kthehet në fushë të patateve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More