Agjencia Zhurnal.mk.

Dorëzohet në policinë e Lezhës ish-kryebashkiaku Fran Frrokaj

Është dorëzuar në Policinë e Lezhës, ish-kryebashkiau Fran Frrokaj.

 

Frrokaj u dënua këtë të premte me tre vite burg. Ai u shpall fajtor me vendim të formës së prerë nga Gjykata e Apelit në Shkodër për akuzën e “Shpërdorimit të Detyrës” për çështjen e tjetërsimit të pronave në bregdetin e Shëngjinit.

I njëjti dënim u dha dhe për ish-kryetarin e qarkut Gjok Ndoka.  Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura, ndërsa fajtor u gjetën dhe 16 të akuzuarit e tjerë, por me disa ndryshime nga vendimi i dhënë më herët nga shkalla e parë.

Related posts

Tryezë e rrumbullakët shqiptaro-kineze për tregtimin e prodhimeve bujqësore

Z.H

Ndarja nga jeta e artistit Sherif Merdani – Rama, Basha dhe Meta mesazh ngushëllimi

Redaksia

U hodh nga pallati/ Vdes 35-vjeçari në Astir

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More