Agjencia Zhurnal.mk.

Dorëzohet interpelancë ndaj Talat Xhaferit

Shkup, 5 korrik – Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është dorëzuar interpelancë ndaj kryeparlamentarit, Talat Xhaferi,

 

Interpelanca e parashtruar nga deputeti i Levicës, Dimitar Apasiev dhe deputetja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska Davkova ka tri arsye:

– Xhaferi në Parlamentin Evropian mbajti fjalim vetëm në gjuhën shqiptar,
– Mënyra e zbatimit të gjuhës shqipe dhe
– Mënyra e votimit të deputetëve në Kuvend.

Related posts

Në një vendvotim në Llabënishtë do të votohet deri në orën 22:00

D V

Idri Istrefi: Vazhdojmë me kokën lartë në rrethin e dytë

Redaksia

Bejta për kazinot: Mjaftë më, kjo nuk është ajo që duam të shohim në qytetin tonë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More