Agjencia Zhurnal.mk.

Dorëhiqet kryesia e Drenicës, kjo është arsyeja

Ky vendim vjen pas krizës financiare dhe pamundësisë për t’i permbushur obligimet e klubit, shkruan Gazeta Olle.

“Dorëheqja vjen si rrjedhojë e pamundësisë së financimit të klubit dhe pamundësisë për t’i permbushur obligimet e klubit. Që nga sot, klubi është i hapur për të gjithë të interesuarit për të mbeshtetur klubin dhe për të investuar në klub, për të çuar klubin përpara”, thuhet në njoftimin e klubit.

Për krizën financiare nëpër të cilën po kalojnë kuqezinjtë kishte reaguar edhe kryetrajneri, Tahir Lushtaku, i cili kishte shprehur shqetësimin e tij për gjendjen e krijuar.

Në këtë njoftim klubi ka falënderuar Komunën e Skenderajt, bizneset, donatorët, sponsorët, stafin, lojtarët, punëtorët e klubit, tifozët dhe gjithë qytetarët e Skenderajit për mbeshtetjen gjatë kësaj kohe. /Gazeta Olle/

Related posts

Qeveria: Propozimi i vetëm për zgjidhjen e mosmarrëveshjes midis Maqedonisë dhe Bullgarisë është ai portugez

N E

Mediumi kroat shkuan për suksesin e Ballkanit ndaj Shkupit: Rruga e tyre, afër fazës së grupeve dhe krahasimi me mbrojtësin e Hajdukut

Redaksia

Digjitalizohet funksionimi i inspektoratit të punës dhe tregut në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More