Agjencia Zhurnal.mk.

Vazhdojnë dorëheqjet në Shkup/ Dorëhiqen Nastov, Vasileski dhe Dimitrovski

Shkup, 16 shtator – Pasi drejtorët e NP Parkingu i Qytetit dhe NP “Drislla” dhanë dorëheqje, sot këtë e bëri gjithashtu edhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Boris Nastov, informon Zhurnal.

 

Ashtu si edhe dy të tejrët, edhe Nastov thotë se Arsovska nuk ka mirëkuptim për realizimin e projekteve dhe nuk ka komunikim adekuat me të.

“Së pari dua të falenderohem për mbështetjen që mu dha që të udhëheqë me NP “Rrugë dhe Rrugica”. PAra 9 muajve u bëra u.d drejtor, e gjeta ndërmarjen në gjendje shumë të rënda, si në aspekt finansiar, ashtu edhe në realizimin e projekteve. Në periudhën e kaluar puna me shumë përkushtim së bashku me bashkëpunëtorët e mi, përkundër shumë sfidave dhe problemeve që të përmirësohet puna e ndërmarjes. Motivi im ishte realizimi i projekteve që u premtuam qytetarëve.

Ju njofton se jap dorëheqje të parevokueshme. Këtë vendim e mora si rezultat i mos komunikimit me kryetaren e qytetit të Shkupit, si dhe mos pasje mirëkuptim gjatë realizimit të projekteve kyçe në interes të qytetit”, thotë mes tjerash Nastov.

Ndryshe Nastov është drejtori i pestë me radhë që jep dorëheqje që nga ardhja e Arsovskës. Ajo gjithashtu ka shkarkuar 12 drejtorë./Zhurnal.mk

Почитувани,Најнапред сакам да се заблагодарам за довербата и поддршката што ми беше дадена за да раководам со ЈП Улици…

Posted by Boris Nastov on Friday, September 16, 2022

Gjithashtu, gjatë ditës së sotme dorëheqje ka dhënë edhe drejtori i NQP Turs, Filip Vasilevski. Edhe ai dorëheqje dha për të njejtën arsye, për mos komunikim em Arsovskën. Ai shkroi: “e përkushtuar në përleshje në vend se në punë”.

Drejtori i Ndërmarjes Publike “Lajka” e cila kujdeset për qentë endacak, dha dorëheqje nga posti i tij. Voisllav Dimitrovski jep dorëheqje gjithashtu sikurse kolegët e tij nga ndërmarjet tjera, për mos bashkëpunim dhe mos mbështetje nga Qyteti i Shkupit. Ai në këtë post ishte 10 muaj.

Related posts

Blinken: Sot shënjestruam ata që merren me korrupsion dhe që destabilizojnë Ballkanin

Xh M

Gir: Asgjë nuk ka ndryshuar, Brukseli dëshiron që negociatat të nisin sa më parë

D V

Vigenin: Nuk ka asgjë të re lidhur me Maqedoninë, s’ka nevojë për deklaratë të re

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More