Agjencia Zhurnal.mk.

Donnarumma: Penalltia e Sakas? Pas pritjes mendoja që nuk kishte përfunduar

Gianluigi Donnarumma ishte heroi i Italisë në finalen e “Euro 2020”.

 

Italia është fituese e Kampionatit Evropian “Euro 2020”, ku triumfoi ndaj Anglisë pas ekzekutimit të penalltive, shkruan lajmi.net.

Donnarumma u shpall lojtari i Kampionatit, por italiani priti dy penallti për ta ndihmuar skuadrën e tij ta sjellë trofeun në Romë.

Mirëpo, 21 vjeçari u pa të ishte tejet i qetë edhe pse kishte pritur penalltinë e fundit, por në fakt ai siç tregon në një intervistë nuk e kishte ditur që kishte përfunduar gjithçka.

“Të themi që pas penalltisë (së Sakas) nuk kam kuptuar që kishte përfunduar gjithçka, isha ende me emocionet e penalltisë së Jorginhos”, tha ai.

“Gjatë penalltisë së Jorginhos isha tashmë poshtë dhe pastaj shikova edhe gjyqtarin dhe VAR-in, sepse tani ata shikojnë vendosjen e këmbëve dhe unë doja të dija nëse ishte gjithçka në rregull”, tha Donnarumma.

“Pastaj kur ktheva kokën pashë shokët e mi duke vrapuar dhe nga aty kuptova gjithçka, vërtetë ishte një Kampionat Evropian i mahnitshëm dhe falënderoj edhe shokët e mi sepse kemi raporte fantastike sepse jemi si një familje”, përfundoi Gianluigi Donnarumma

Related posts

Ademi paralajmëron ndryshime të mëdha brenda Përfaqësueses

D V

Notat e lojtarëve, Getafe 1-2 Atletico Madrid: Suarez, yll i ndeshjes

D V

FSHF konfirmon se Gjasula ka rezultuar pozitiv me coronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More