Agjencia Zhurnal.mk.

Donjeta Sadiku mëson kundërshtaren me të cilën do të ballafaqohet sot

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku do të marrë në turneun ndërkombëtar “Ballkan” që po zhvillohet në Sofje të Bullgarisë dhe tashmë ka mësuar kundërshtaren e saj.

 

Sadiku në çerekfinale do të boksojë kundër boksieres nga Franca Hamadouche Maiva në kategorinë 60 kilogramë, raporton KosovaPress.

Maiva është boksiere me përvojë si kampione evropiane dhe boksiere qe merr pjesë edhe në boks profesional. Nga ana tjetër, Donjeta Sadiku është në formë të mirë dhe synon që të kualifikohet në gjysmëfinale.

Duhet cekur se në këtë turne është një konkurrencë jashtëzakonisht e fortë ku po marrin pjesë boksieret më të mira të shteteve si Angli, Kazakistan, Uzbekistan, Franca, Suedia, Italia, Tajpei, Finland e të tjera.

Related posts

Coutinho kompleton testet mjekësore, në pritje të lejes së punës dhe të mërkurën i bashkohet Aston Villas

D V

Kompletohen testet mjekësore: Camavinga mund të quhet lojtar i Real Madridit

D V

Analizë: Pse Liverpooli ka bërë një fillim kaq të ngadaltë të sezonit në Premier League?

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More