Agjencia Zhurnal.mk.

Doni të mbroheni nga mushkonjat? Kjo është mënyra më e thjeshtë natyrale

Pickimet e mushkonjave janë tmerr për të gjithë. Këto krijesa të vogla mund të shkaktojnë irritime të lëkurës, që ndonjëherë zgjasin për ditë të tëra. Megjithatë, ka disa mënyra të thjeshtë për t’i mbajtur larg këto insekte të bezdisshme.

Mjetet më efektive për të luftuar pickimin e mushkonjave bëhen duke kombinuar vajin natyral të ullirit me vajra esencialë specifike. Mjetet natyrore do të largojnë në mënyrë efektive mushkonjat dhe ato duhet të aplikohen çdo 2 orë.

Këtyre preparateve mund t’i shtoni edhe vaj livando, pishe, borziloku dhe hudhër, në varësi të aromës që ju dëshironi. Përzieni vajrat esencialë të zgjedhur me vaj ulliri dhe aplikojeni rregullisht në lëkurë për t’u mbrojtur nga keqbërësit e vegjël. 

Related posts

Pohon se i ka 50 vjet dhe duket dyfish më i ri, Shane Sterling tregon sekretin e dukjes rinore

Lea Muslija

“Armiqtë” që shtiren si shokët tuaj

Xh M

Çfarë është kripa e gjelbër?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More