Agjencia Zhurnal.mk.

Don Xhoni ‘thumbon’ estradën: Sa bashkëpunime do t’i bëni për të dalur nga kriza

Reperi i njohur shqiptar, Don Xhoni tash e disa vite është kthyer në një nga emrat më të suksesshëm të estradës.

Rap-artisti numëron disa këngë hit dhe me sa duket kështu po planifikon të vazhdojë teksa ka paralajmëruar projektet e reja.

Por, para kësaj reperi nga Drenica nuk ka hezituar që të ‘thumbojë’ kolegët e tij në lidhje me bashkëpunimet e shumta që realizojnë.

Foto: Don Xhoni/Instagram

Sipas tij disa prej tyre po arrijnë sukses vetëm përmes bashkëpunimeve, ndryshe nga ai që edhe me këngë ‘solo’ e bën një gjë të tillë.

Tutje, Don Xhoni publikoi edhe klikimet që ka arritur në kanalin e YouTube me projektin “Katile”, e që deri më tani numëron 58 milionë të tillë.

Foto: Don Xhoni/Instagram

“Allahile ka sa bashkëpunime i keni bo këtë verë për t’u nxjerr prej krize. Mos më detyroni edhe këtë vit me ua rikujtuar “Katilen”, vet dmth me ua prish matematiken sa 100 bashkëpunime që keni bërë për t’i mbledhur forcat. Hajde më gjallë, më gjallë, tregone veten pak vet mos u ngatërroni për një bashkëpunim tani mos me fol me njëri-tjetrin”, ka shkruar fillimisht reperi.

Foto: Don Xhoni/Instagram

Më pas, ai ka paralajmëruar se diçka e re nga ai do të vijë në muajin qershor mes tyre edhe disa bashkëpunime.

“Shëndet e shihemi kismet në fillim të qershorit kemi diçka interesante. Harrova me u thënë se ndoshta i bëjë 3-4 bashkëpunime këtë verë, tani me u prish me ta e me bë drama në internet”, tha tutje Don Xhoni.

Foto: Don Xhoni/Instagram

Kujtojmë që i fundit projekt nga reperi mban titullin “Rruga” që e solli në mars të këtij viti.

Foto: Don Xhoni/Instagram

Related posts

Rita Ora merr vëmendjen me interpretimin dhe paraqitjen e saj në eventin “Business of Fashion Voices”

D V

“Ndale kamerën, nënën…”, momenti kur Blero flet në gjumë në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova

D V

Dua Lipa bëhet zyrtarisht ambasadore e markës “Porsche”, nënshkruan kontratë multi-milionëshe me brendin e famshëm të veturave

D V