Agjencia Zhurnal.mk.

Dogji gomat, arrestohet i riu/ 24-vjeçari shkaktoi ndotje të madhe mjedisore në Vlorë

Një 24-vjeçar u arrestua nga Policia e Vlorës si autor i dyshuar i zjarrvënies se gomave në afërsi të fushës së mbetjeve.

Në pranga përfundoi Selam Zira. Sipas policisë i riu i vuri flakën një grumbulli gomash të automjeteve në lagjen “24 maji” duke shkaktuar ndotje të madhe të ambientit.

Gjithashtu, si pasojë e përhapjes së flakëve u dogjën edhe gardhet rrethuese të hidrovorit si dhe të një objekti tjetër privat.

24-vjeçari akuzohet për veprat penale të “ndotjes se ajrit” dhe “shkatërrimit të pronës me zjarr”.

Related posts

Shkaktuan kaos në Kuvend/ Përjashtohen me 10 ditë 6 deputetët e opozitës

Xh M

Basha në Kongresin Amerikan: Prioritet, lufta kundër korrupsionit dhe krijimi i mundësive për shqiptarët që të mos largohen nga vendi

Xh M

Marrëveshja për emigrantët, Balla: Protokoll me afat 5-vjeçar, shpenzimet i përkasin Italisë. S’do dalin nga strukturat e strehimit

Xh M