Agjencia Zhurnal.mk.

Dogana parandalon kontrabandën përmes autobusit të linjave ndërkombëtare

Oficerët e Doganës së Kosovës kanë parandaluar kontrabandën e disa mallrave përmes një autobusi të linjës ndërkombëtare.

 

Dogana ushtroi kontroll në një autobus ku edhe kanë arritur të parandalojnë një sasi të konsiderueshme të mallrave të cilat barteshin nga një prej udhëtarëve.

“Sasia e mallrave tregon qartë synimin për rishitje e duke tentuar të shmangë taksat doganore. Mallrat e zbuluara ishin kozmetike mbi 20 kilogramë, çanta si dhe aksesore për telefona mobil”, thuhet në njoftim.

Mallrat i janë nënshtruar konfiskimit të menjëhershëm si dhe ndaj personit përgjegjës është inicuar procedura për kundërvatje doganore.

Related posts

Avokati i Veselit: Prokurorisë mos t’i jepen më shumë se 15 muaj për ta paraqitur çështjen në gjyq

D V

Rrëfimi për familjen Jashari: Serbët tentuan t’i varrosin në një gropë masive dhe larg mediave

D V

Mandl-Vuçiqit: Hapi i parë drejt BE-së duhet të jetë njohja e pavarësisë së Kosovë pa vonesë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More