Agjencia Zhurnal.mk.

Dobitë shëndetësore nga specat djegës

Shumë njerëz janë të fiksuar se nuk duhet të hajmë djegës e disa të tjerë i bëjnë pjesë e të gjitha shujtave.

 

E vërteta është se specat djegës mund të bëjnë më shumë sesa thjesht ti jepni shije më të mirë ushqimit.

Specat ndihmojnë për shumë lloj sëmundjesh, ne do ju sjellim disa nga përfitimet që më parë nuk e dinit se i merrnit nga specat djegës.

Lufton dhimbjet e kokës dhe infeksionet
Lehtëson të gjitha dhimbjet
Ul kolesterolin dhe normalizon presionin e gjakut
Humbja e peshës
Ul inflamacionin
Lëkurë më të re
Shëron dhimbjet e syve
Ju bën më të fortë ndaj të nxehtit tropikal.

Related posts

Personat mbi 40 vjeç duhet të punojmë vetëm 3 ditë në javë, thotë studimi

Xh M

Gjethet e kësaj bime janë më të dobishme nga sa mendoni

Xh M

A ka patur dinosaur në Europë?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More