Agjencia Zhurnal.mk.

Do të formohet trup koordinativ për ballafaqim me pasojat nga murtaja afrikane e derrave

Shkup, 11 gusht – Ministrat në seancën e sotme qeveritare e kanë obliguar Agjencinë për ushqim dhe veterinari (AUV) që të dorëzojë informatë deri te Qeveria për gjendjen me murtajën afrikane të derrave në vend.

Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar, Qeveria ka miratuar konkludim për ndërmarrjen e aktiviteteve për formimin e Trupit koordinativ për ballafaqim efikas institucional me pasojat nga kjo sëmundje dhe mbrojtje të fermave të derrave

Related posts

Kovaçevski: Përmes digjitalizimit në Drejtorinë Doganore deri në transparencë të rritur në punë

I.A

Nesër do të luhen dhe pesë ndeshje në Kupën e Kosovës

Redaksia

Arrestohet ish kryeministri bullgar Bojko Borisov

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More