Agjencia Zhurnal.mk.

Do adoptonte qen të ri, gruaja nga SHBA-të gjen qenin që i kishte humbur prej dy vitesh

Një grua në SHBA teksa po kërkonte të adoptonte një qen, si për mrekulli në listën me foto të kafshëve për adoptim gjeti qenin e saj të humbur prej dy vitesh.

 

“Ishte gjithçka për mua. Ishe fëmija im. Ai flinte me mua, ishe miku im më i mirë”, thotë gruaja për CNN.

Mësohet se qeni kishte humbur që prej vitit 2019. Kafshën e kishte shtypur një makinë, nga ku kishte mbetur i plagosur në mes të rrugës.

Një shoqatë bamirësie e gjeti qenin e plagosur, e çoi në një klinikë ku i trajtoi plagët dhe nga aty qeni humbi kontakt me pronaren.

Por ja që fati i ribashkoi dhe tashmë qeni jeton bashkë me pronaren e tij.

Related posts

Qyteti i “jetëgjatësisë” regjistrohet një numër rekord i qindvjeçarëve

Z H

Disa këshilla të dobishme për të përgatitur fëmijën tuaj për në shkollë

D V

Gruaja 86-vjeçare kurorëzohet “Miss e Mbijetuara nga Holokausti” gjatë konkursit në Izrael

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More