Agjencia Zhurnal.mk.

Djokovic fiton betejën e parë kundër vaksinimit të detyruar

Tenisti numër një në botë, Novak Djokovic, ka arritur që të fitojë betejën e tij të parë në luftën kundër vaksinimit të detyruar.

 

Djokovic do të marrë pjesë në Australian Open edhe pse nuk është i vaksinuar, pasi refuzon që të bëjë një gjë të tillë.

Ai ka arritur që të marrë një leje të posaçme për të qenë pjesë e këtij turneu, i cili kishte kush vaksinimin për të gjithë pjesëmarrësit.

Të gjithë lojtarët dhe stafet e tyre në turne do të duhet të vaksinohen, por Djokoviç është përjashtuar nga kjo masë.

Turneu fillon në Melburn më 17 Janar dhe tenisti serb do të përpiqet që të fitojë për herë të dhjetë./

Related posts

Reagimi i Lewandowskit pasi Messi e fitoi Topin e Artë

D V

CMG-ja promovon Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit në Amerikën e Veriut

Redaksia

Barcelona e bën Sterlingun prioritetin e tyre kryesor të transferimeve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More