Agjencia Zhurnal.mk.

Djegia e flamurit serb gjatë protestës në Tiranë, arrestohen tre persona

Policia ka shoqëruar në komisariat 3 persona, të cilët dyshohet se i kanë vendosur zjarrin flamurit serb, gjatë protestave të sotme në Tiranë.

Siç mëso balkanweb, tre personat janë duke u marrë në pyetje nga policia lidhur me këtë çështje.

Kujtojmë, se protesta e ditës së sotme u thërrit nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe qëllimi i saj ishte kundërshtimi i vizitës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç në Tiranë.

Nga ai takim, Berisha ka paralajmëruar të tjera protesta kombëtare, duke shtuar se nuk do të kenë të ndalur deri në rrëzimin e qeverisë aktuale.

Related posts

Pamjet/ Moti i pazakontë përfshin vendin! Banorët heqin me lopata breshërin, dëmtohen të mbjellat

Xh M

Basha takohet me të rinjtë në Durrës: Kam platformën për PD e së ardhmes

Xh M

SPAK, pas ‘floririt të Metës’ mbyll dosjen e Berishës dhe Bodes që shitën HEC-et para largimit nga pushteti! Prokurori: S’ka korrupsion

Xh M