Agjencia Zhurnal.mk.

Djali i Lionel Messit, Thiago, ishte shumë i hutuar pasi pa shtatë trofetë e ‘Topit të Artë’ të fituar nga babai i tij

Djali i Lionel Messit, Thiago, ishte shumë i hutuar pasi pa shtatë trofetë e ‘Topit të Artë’ që i ka fituar babai i tij. 

 

Lionel Messi fitoi trofeun e “Topit të Artë” për vitin 2021 të hënën e kaluar, duke mposhtur emra si Robert Lewandowski dhe Jorginho.

34-vjeçari ka pasur një tjetër vit të suksesshëm, ku fitoi Copa del Rey me Barcelonën dhe Copa America me Argjentinën.

Ai mundi ngushtë Lewandowskin, i cili gjithashtu ka pasur një vit të jashtëzakonshëm, për të fituar trofeun e tij të shtatë të Topit të Artë.

Një video është shfaqur pas triumfit të tij që tregon një shkëmbim fjalësh zbavitës mes Messit dhe djalit të tij, Thiago.

Thiago, më i madhi nga djemtë e Messit, tani në moshën 9-vjeçare, u përpoq të kërkonte shpjegime kur pa shtatë trofetë e “Topit të Artë” të babait të tij të rreshtuar në tryezën e shtëpisë.


AS ka siguruar një transkriptim të bisedës mes dyshes.

Thiago‘Pse i ke shtatë ‘Topat e Artë’ baba? A nuk i keni gjashtë?’

Lionel‘Tani kam shtatë’.

Thiago: ‘A e fituat sot? Në shtëpi ka vetëm gjashtë topa. Kur e fituat?’

Lionel‘Sot’

Thiago‘Sot?! Pse?!’

Lionel‘Nuk e di!’

Thiago më pas u hutua edhe më shumë pasi mendoi se babai i tij tani kishte tetë trofe të ‘Topit të Artë’.

Por pastaj Lionel ia tregoi të fundit, duke e plotësuar numrin shtatë.

Thiago, ashtu si babai i tij, është i fiksuar pas futbollit. I riu luante për skuadrat e të rinjve të Barcelonës dhe tani po luan për PSG-në. 

Related posts

Bayerni mposht Kolnin për fitoren e parë në sezonin e ri

D V

Het-trik i Enis Bardhit, Maqedonia e Veriut fiton thellë ndaj Armenisë

D V

Pamje magjike se si do të duket San Siro i ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More