Agjencia Zhurnal.mk.

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Sot (e diel), qytetarët e Kosovës me të drejtë vote, kanë mundësi për të votuar në zgjedhjet lokale që po mbahen në vend.

 

Përveç qytetarëve, votimin tashmë e kanë përfunduar edhe shumë prej figurave të njohura politike, të cilët morën pjesë së bashku me bashkëshortet e tyre gjatë procesit të hedhjes së votës.

Politikanët përveç që votuan, u bënë thirrje qytetarëve të vendit tonë që të dalin dhe ta kryejnë obligimin e tyre dhe të shfrytëzojnë të drejtën e votës.

Presidentja e Republikës së Kosovës, kryeministri Albin Kurti, përfaqësues të subjekteve politike, dhe vetë kandidatët janë ata që u panë sot, gjersa kryenin obligimin qytetarë.

Pa vëmendje nuk kaluan as bashkëshortet e politikanëve, të cilat si çdo herë tjetër u kujdesen që të shfaqen sa më elegante dhe me stil në paraqitjen e tyre.

Telegrafi në vazhdim ju sjell momentin e disa prej liderëve politik dhe bashkëshorteve të tyre gjatë votimit.

Përparim Rama dhe bashkëshortja e tij

Daut Haradinaj dhe bashkëshortja e tij 

Arben Vitia dhe bashkëshortja e tij

Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij

Uran Ismajli dhe bashkëshortja e tij

Lumir Abdixhiku dhe bashkëshortja e tij

Memli Krasniqi dhe bashkëshortja e tij

Related posts

Urimi i Behgjet Pacollit në ditëlindjen e bashkëshortes: I jam gjithmonë mirënjohës, veçanërisht në ngritjen dhe edukimin e fëmijëve tanë

D V

Fifi bën një tjetër rrëfim personal: Për tre muaj shtova 25 kilogram

D V

Demi Rose vendos një shfaqje tunduese në rroba banje gri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More