Agjencia Zhurnal.mk.

Dita e Ujit të Bekuar – ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks

Shkup, 14 janar – Sipas Ligjit për festat e Republikës së Maqedonisë të Veriut (“Gazeta zyrtare e RMV” nr. 21/98 dhe 18/07), 19 janar I viti 2022 (e mërkurë), Epifania ( Uji i Bekuar), është ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Republikën e Maqedonisë së Veriut, kumtoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

 

Nga MPPS-ja uron qytetarët e besimit ortodoks për festën e Epifanisë (Dita e Ujit të Bekuar).

Related posts

Varviciotis: BE-ja të jetë konsekuente dhe kredibile në obligimet ndaj Ballkanit Perëndimor

D V

SHGM dhe KEMM: Nuk ka hapësirë për senzacion në media kur ka tragjedi personale

Z H

299 raste të reja dhe 32 të vdekur në Maqedoninë e Veriut nga Covid-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More