Agjencia Zhurnal.mk.

Dita e sotme shfrytëzohet për relaks nga FC Prishtina në Antalya, njoftojnë se afati kalimtar për ta nuk ka përfunduar!

 

Skuadra e Prishtinës ndodhet në ditën e 13 të përgatitjeve në Antalia të Turqisë.

Stafi dhe futbollistët ditën e sotme (30 janar) janë të liruar nga stërvitjet dhe ndeshjet miqësore.

Disa e kanë shfrytëzuar këtë ditë për “shopping” e shëtitje e disa të tjerë për relaks në ambientet e hotelit.

Prishtinasit deri më tash i kanë zhvilluar katër ndeshje kontrolluese në tokën turke, ndaj Chernomoresti Odesa, Atyrau, Gornik dhe Alanya Vladikavkaz.

Prishtina humbi nga Chernomoresti 4:0, barazoi me Atyraun 2:2, pësoi 2:1 nga Gornik dhe fitoi 2:0 ndaj Alanyas.

Ndeshjen e radhës e zhvillon më 31 janar ku ballafaqohet me Kapfenbergun e Austrisë, e fundit e fazës përgatitore.

Prishtina në këtë afat kalimtar ka qenë aktive duke i transferuar disa futbollistë si: Bujar Pllana, Agim Zeka, Sadam Sulley, Adonis Aliu dhe Drilon Cenaj.

Siç njoftojnë kampionët aktual, afati kalimtar për ta nuk ka përfunduar!

 

Related posts

MPB-ja ka shqiptuar 520 sanksione për vozitje të shpejtë

D V

Ky është testi që rekomandohet ta bëjnë futbollistët para rikthimit të Superligës

Redaksia

Kostovski kundër paraleles së tretë shqipe në Butel

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More