Agjencia Zhurnal.mk.

Dita e ndeshjes: Kosova luan në udhëtim te Rumania

Përfaqësuesja e Rumanisë do të luajë sot (e martë) në udhëtim te Rumania në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për “Euro 2024”.

Dardanët janë mysafir të rumunëve në ndeshjen e Grupit I, e cila pritet të zhvillohet në stadiumin “Arena Nationala” të Bukureshtit me fillim nga ora 20:45.

Ekipi i Primoz Glihas vjen në këtë ndeshje pas barazimit të madh në shtëpi ndaj Zvicrës dhe synon rezultatet pozitive, për të mbajtur sado pak shpresë për kualifikim.

Në anën tjetër, vendasit vijnë gjithashtu nga një barazim në shtëpi ndaj Izraelit dhe do të mundohet me çdo kusht t’i kthehen fitoreve për të qenë më afër  kualifikimit.

Pas këtyre ndeshjeve, përfaqësueset do t’i kthehen futbollit kualifikues pas një muaji, me Kosovës që luan në udhëtim te Andorra dhe Rumania si mysafire e Bjellorusisë. 

Related posts

Zbulohet klubi befasues që Tuchel dëshiron ta drejtojë pas largimit nga Bayern Munich

D V

Zidane gati për të marrë Bayern Munichun, por është në pritje të një klubi tjetër

D V

Faktohet sulmi seksual, gjykata spanjolle e dënon edhe zyrtarisht me shumë vite burg dhe para Dani Alvesin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy