Agjencia Zhurnal.mk.

Disa të vrarë dhe të plagosur nga një sulm me thikë në Gjermani

Policia gjermane ka njoftuar se nga një sulm me thikë në qytetin Uerzburg të Gjermanisë kanë mbetur të vrarë disa persona. Mediat raportuan se tre persona u vranë dhe gjashtë të tjerë u plagosën.

 

Sipas mediave lokale, incidenti në pasditën e 25 qershorit ndodhi kur një burrë sulmoi një grua me thikë dhe pasi kalimtarët u përpoqën ta ndihmonin gruan, burri filloi t’i sulmonte ata.

Pjesëtarët e policisë e kanë plagosur sulmuesin dhe më pas e kanë arrestuar.

Forcat e sigurisë bllokuan qendrën e qytetit.

Policia beson se një person i vetëm e ka kryer sulmin dhe nuk ka ndonjë rrezik tjetër për qytetarët.

Identiteti i sulmuesit dhe motivi i sulmit nuk u njoftuan.

Related posts

Gjeloshaj flet rreth mundësisë së pjesëmarrjes të partive shqiptare në një qeveri të riformatuar të Malit të Zi

D V

Kina edhe sot paralajmëroi se ushtria e saj “nuk do të rrijë duarkryq”

Xh M

Treni i rregullt Kinë-Europë u jep gjallëri të re lidhjeve tregtare Kinë-Gjermani

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More