Agjencia Zhurnal.mk.

Dimovski: Për dallim nga herat tjera, kësaj radhe kishim mbështetje edhe nga votuesit shqiptar

Shkup, 17 tetor –  Ish deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski deklaroi sonte se partia e tij, VMRO-DPMNE në komunat më të mëdha të Shkup kryeson dhe është në avantazh. Sipas tij shumica e komunave do të fitohet nga VMRO-DPMNE-ja derisa në shumë pak prej tyre do të shkohet në balotazh. Dimovski madje vuri në pah se gjatë këtyre zgjedhjeve në konton e tyre ka edhe shumë vota të shqiptarëve.

Sipas Dimovskit ajo që ishte karakteristikë e këtyre zgjedhjeve është edhe fakti se kësaj radhe nuk u keqpërdorën marrëdhëniet ndëretnike./Alsat.mk

Related posts

Ledley King column: Marcus Rashford, Jadon Sancho and Bukayo Saka are so brave, they knew missing would mean abuse

Lea Muslija

Përforcohet komunikimi institucional në mes Prokurorisë Publike dhe Entit Shtetëror për Revizion

Z.H

Ekspeditë e suksesshme studimore e studentëve të Universitetit të Tetovës në Republikën e Shqipërisë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More