Agjencia Zhurnal.mk.

Dimovski nuk pret të sigurohen 80 deputetë për vendosjen e bullgarëve në Kushtetutë

Shkup, 3 Nëntor – Ish-deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, në thelb nuk pret asgjë nga takimi i liderëve të hënën dhe thotë se “tematikisht ka munguar”.

 

Rrethanat rreth mundësisë që kjo përbërje e Kuvendit të diskutojë për përfshirjen e bullgarëve në Kushtetutë janë të qarta, me përjashtim të keqpërdorimit të Prokurorisë Publike. Nuk ka as shanse teorike, por edhe me kaq nuk ka shanse teorike. Agjenda e kësaj mbledhjeje lidershipi duhet të fokusohet në tema tjera, thotë Dimovski në emisionin “Win-win”.

Ai thotë se nuk ka shumë kohë për ndryshime të mundshme kushtetuese.

Mendoj se do të jetë një përpjekje për të rritur megafonin pro-qeveritar të opinionit ku VMRO-DPMNE-ja duhet të vendoset në një cep dhe të përpiqet të hapë një temë, në vend që të flitet për ekonomi, inflacion, energji. Nuk ka vend në Kushtetutë për të siguruar 80 deputetë për bullgarët, tha Dimovski.

Related posts

Shkupjanët nuk e dinë se sa do të paguajnë për ngrohje

Xh M

Sa pak vlen jeta e shqiptarit – Vetëm 6 muaj burg për Zoran Milevski Kiçeecin…

D V

Edhe 30 ditë të tjera paraburgim për Muhamed Zekirin

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More