Agjencia Zhurnal.mk.

Dimitrov në Forumin e Sigurisë në Beograd

Beograd, 26 tetor – Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov, sot dhe nesër merr pjesë në Forumin e Sigurisë në Beograd (Belgrade Security Forum) me ftesë të Qendrës së Beogradit për politika të sigurisë si pjesë e treshes organizative.

 

Siç kumtoi Sekretariati për Çështje Evropiane, Dimitrov do të jetë folës në panelin “Procesi i Berlinit – Çfarë pason?”.

“Zëvendëskryeministri Dimitrov, së bashku me përfaqësuesit e Parlamentit vropian dhe sektorin tink-tenks, do të përqendrohen në çëshjtet aktuale lidhur me rezultatet e Procesit të Berlinit dhe përmbushjen e pritshmërive, si edhe mundësitë e ardhshme për shfrytëzimin e platformës për bashkëpunim rajonal dhe integrimin evropian të rajonit”, kumtoi SÇE.

Paneli në të cilin fili Dimitrovi është nesër me fillim prej orës 15.

Related posts

Tërmet me epiqendër në Shqipëri, është ndjerë në pjesët veriperëndimore të vendit

D V

Në Studeniçan do të votohet deri në orën 20:00

D V

Stevo Pendarovski i bëri homazhe presidentëve të ndjerë Boris Trajkovski dhe Kiro Gligorov

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More