Agjencia Zhurnal.mk.

Dimitar Kovaçevski kryetari i ri i LSDM-së

Shkup, 12 dhjetor – Dimitar Kovaçevski është zgjedhur paasardhësi i Zoran Zaevit në pozitën e kryetarit të LSDM-së pas zgjedhjeve të sotme të dyta brendapartiake.

 

Këtë e tregojnë të dhënat nga votimet në gjithsej 193 vendvotime.
Kovaçevski ka pasur një epërsi bindëse ndaj kundërshtarëve Frosina Remenski dhe Jovan Despotovski.

Related posts

Editorial/ Zaev mes dy zjarreve, Tetova “mollë sherri” për anëtarët e koalicionit qeverisës

Z H

Zaev në Forumin e Prespës: Ballakni është Evropë

D V

Maksim Dimitrievski kandidat i pavarur në Kumanovë?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More