Agjencia Zhurnal.mk.

Dilnin nga burgu i Strugës dhe shisnin kokainë, kallëzim penal ndaj dy të burgosurve dhe një personi tjetër

Nga MPB thonë se dy të burgosurit shfrytëzonin ditët e lira për të kryer veprimet kriminale.

“Përkatësisht, T.Sh. dhe D.O., si pjesë e këtij grupi të organizuar kriminal, ishin duke vuajtur dënimin me burg në burgun e Strugës ku duke shfrytëzuar përfitimet për lirim ditor nga burgu, së bashku me personin A.M., u shisnin kokainë personave në mbarë shtetin, për çka Departamenti për Luftimin e Krimit të Rëndë dhe të Organizuar ka siguruar dhe dokumentuar blerjet dhe shitjet dhe materialet dëshmuese. Më datë 20.12.2022 është kryer kontroll në shtëpinë e A.M., i cili së bashku me T.Sh. dhe D.O., të cilët aktualisht ndodhen në burgun e Manastirit, gjatë ditës do të dërgohen para gjyqtarit për procedurë paraprake në Gjykatën Themelore Penale në Shkup”, thonë nga MPB.

Related posts

Aksident i rëndë trafiku në Shkup – Vetura xhip përfundon në “mbjellësen me gjelbërim”

Xh M

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Xh M

Kapen 500 euro të falsifikuara

Xh M