Agjencia Zhurnal.mk.

Digjet garazha me mall e një kompanie në Pejë, dëmet arrijnë në mijëra euro

Një rast i zjarrëvenies ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën “Papa Klementi” në Pejë, ku është djegur garazha e një kompanie.

 

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se zjarri fillimisht kishte nisur në një ndërtesë ku dyshohet se ishin duke u djegur disa shtretër e më pas nga flakët është përfshirë edhe garazha e kompanisë ELMont.

Si pasojë e zjarrit dyshohet që kompanisë ELMont i janë shkaktuar dëme materiale në vlerë prej 10 mijë euro.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit dhe njësitet e policisë, të cilët kane arritur ta lokalizojnë zjarrin.

Related posts

Presidentët shqiptarë: Kuvendi i Junikut platforma më e pastër kombëtare për çlirim

D V

11 vjeçe është vajza që dyshohet se u dhunua nga 5 meshkuj për shtatë orë në Prishtinë

Xh M

427 raste aktive me coronavirus në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More