Agjencia Zhurnal.mk.

Diell dhe temperatura deri në 37 gradë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

 

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 18°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 24°C në 36°C dhe në zonat bregdetare nga 26°C në 37°C. Era do të fryjë në drejtim Perëndimor-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Related posts

SHBA dhe BE: Të goditen “të pandëshkueshmit”

N E

Në mërgim prej vitit 1400, pasardhësi i familjes Muzaka rikthehet në atdhe

D V

Gjermania shqyrton njohjen e patent-shoferit nga Kosova dhe Shqipëria, këto kategori pritet të mos kenë provime shtesë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More