Agjencia Zhurnal.mk.

Di Marzio: Ujkani do të transferohet tek Alessandria Calcio

Samir Ujkani mund të largohet nga Torino.

 

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani është afër të largohet nga Torino.

Sipas “Gianlucadimarzio.com”, Ujkani do ta vazhdojë karrierën me skuadrën e sapo promovuar në Serie B, Alessandria, transmeton lajmi.net.

Ujkani është objektivi i Alessandrias për portën dhe mund të arrijë me parametër zero pasi kontrata e tij me Torinon ka skaduar në qershor dhe ende nuk ka rinovuar.

Së fundmi nga Torino është gati të largohet edhe Salvatore Sirigu dhe kjo nuk dihet sesi do të ndikojë në largimin e Ujkanit nga skuadra.

Related posts

Shënimi i James nga logo, veprimi fantastik nga Durant e bllokada të shumta – top 10 aksionet e mbrëmjes në NBA

D V

Tre gjigantët evropianë e duan Cristian Romeron

D V

Rikthimi i Ronaldos në Old Trafford u bë edhe më epik nga komentimi i përsosur i Peter Drury

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More