Agjencia Zhurnal.mk.

Dhjetëra policë gjermanë plagosen pas një beteje të ashpër me disa qytetarë

Gjashtëdhjetë oficerë të policisë gjermane janë plagosur në një betejë të ashpër kundër disa personave që jetonin pa leje në një objekt të banimit, që u pushtua nga këta të fundit në Berlin.

 

Gjykata Administrative u ka dhënë zyrtarëve leje për të kryer një inspektim zjarri, por kur policia u përpoq të siguronte zonën të mërkurën në mëngjes, ata u goditën me gurë, shkruan BBC.

Okupatorët e “Rigaer Straße” kanë frikë se lëvizja mund të çojë në dëbimin e tyre nga një prej skuadrave të fundit të mbetura të qytetit.

Përpjekjet e mëparshme për të pastruar ndërtesën kanë dështuar pas protestave të dhunshme.

Shtëpia në “Rigaer Strasse” ka qenë një pikë grindjeje që nga viti 1990. Struktura e okupuar ka qenë një pikë grumbullimi për skenën e majtë radikale të lagjes.

Policia dhe pushtuesit janë përplasur vazhdimisht gjatë asaj kohe.

Related posts

Masakër në një burg të Ekuadorit – mobilizohen 400 oficerë policor pas përleshjes mes bandave ku mbetën të vrarë 116 persona

D V

SHBA shton 34 subjekte në listë të zezë, 14 të lidhura me abuzim të ujgurëve

D V

Kush janë dy ‘Harvardasit’, partia e të cilëve është themeluar vetëm në shtator, por që tanimë kanë ‘pushtuar’ Bullgarinë?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More