Agjencia Zhurnal.mk.

Dhembja e supeve mund të jetë shenjë që në trup po zhvillohet tumor i rrezikshëm!

Nëse ju dhembin supet, urgjentisht shkoni te mjeku: Ja cilën sëmundje vdekjeprurëse tregon dhembja e supeve

Dhembja e supeve kryesisht konsiderohet si gjendje e parëndësishme, ia atribuojmë qëndrimit ulur, mosaktivitetit fizik apo qëndrimit të padrejtë, ndërkaq nuk e dimë se në çfarë sëmundje të rrezikshme mund të në dërgojë.

Dhembja e supeve është njëra ndër shenjat e para të kancerit të mushkërive, të cilën e shkakton tumori specifik, i cili zhvillohet në pjesën e sipërme të krahut të mushkërive.

Kjo dhembje dallohet nga dhembja klasike për shkak se shpesh shfaqet gjatë natës.

Krahas dhembjes së supeve këtë tumor na paralajmëron rënia e kapakëve të syve, zvogëlimi i bebëzës në njërin sy dhe zvogëlimi i njërës anë të fytyrës.

Këtë sëmundje na paralajmëron edhe sindroma e Hornerit, dobësimi i punës së syrit, sepse tumori dëmton nervat të cilat lidhin qafën me pjesët e ndryshme të kokës.

Mos e injoroni dhembjen e supeve, ky lloj tumori në mushkëri vetëm më vonë, në fazat e fundit, tregon shenja të kollës dhe kollës me gjak.

Related posts

Keni problem të flini? Aplikoni këto metoda përpara se të nevrikoseni

D V

Ushqimet më të mira për forcimin e kujtesës dhe parandalimin e plakjes së qelizave të trurit

D V

Ju fishkëllojnë veshët? Ja çka tregon kjo për shëndetin tuaj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy