Agjencia Zhurnal.mk.

Detajet e reja/ Nëna e 22-vjeçares nga Kenia: ‘E dhunonte shoqja e dhomës

Nëna e 22-vjeçares nga Kenia tregoi, momentin kur vajza e saj dhunohet nga shoqja e dhomës. Nw emisionin ‘Real People’ nw Euronews me lot në sy ajo tregon videon ku shoqja e vajzës së saj shfaqet shumë agresive ndaj 22 vjecares e cila prej 2 muajsh ndodhet e shtruar në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë për jetën.

 

“Gjithçka shkonte mirë deri në gusht. Njëra nga vajzat ganeze e të cilat ndante apartamentin erdhi nga puna në orën 7 dhe nisi t’i bërtiste. E pyeta: çfarë ke bërë? Gabimi që kam bërë është se hëngra dhe e lashë pjatën në lavaman”, tregon Ruth.

Zënka ishte banale për disa flokë të lënë në karrige dhe një pjatë, por Xhoi nuk e dinte që ky ishte fillimi i problemeve

“Kjo u bë shumë e madhe, i kam të gjitha telefonata ku Xhoi më thoshte: mami jeta ime është në rrezik. I sugjerova to bënte një video që ata që i kishin dhënë apartamentin ta zhvendosnin dhe funksionoi; vajza në fjalë e sulmoi egërsisht duke i kërkuar llogari pse po e filmonte”, thotë Ruth teksa tregon videon.

Related posts

Reshjet e dendura të shiut në Shqipëri, ARRSH njofton për gjendjen e rrugëve

D V

‘Sjelltë kjo ditë e shenjtë gëzim, paqe, shpresë’, Ambasada Amerikane uron katolikët shqiptarë

D V

Shtrenjtimi i bukës, Autoriteti i Konkurrencës palë me importuesit e grurit: Po i këshillojmë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More