Agjencia Zhurnal.mk.

Deri të mërkurën mot shumë i ngrohtë me temperatura deri në 39 gradë

Shkup, 17 gusht – Nën ndikim të masës së ngrohtë ajrore, në ditët në vijim moti do të jetë shumë i ngrohtë. Temperatura e ditës në pjesën më të madhe të vendit do të tejkalojë 35 gradë, njoftoi DPHM.

Temperaturat e mëngjesit do të jenë në interval prej 13 deri në 24 gradë, ndërsa të ditës maksimale do të arrijnë deri në 39 gradë.

Paraqitje e izoluar e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave pritet nesër në pjesët perëndimore në orët e pasdites dhe të shtunën nga mesi i ditës. Të dielën dhe të hënën veçanërisht përgjatë Vardarit do të fryjë erë veriore. 

Related posts

 I dyshuari kryesor për vrasjen e Vanja Gjorçevskës është kapur në Türkiye, procedura për ekstradim ka filluar

Xh M

Spavoski konfirmon: Lupço Palevski është arrestuar në Turqi, ekzekutori i Vanjës u kap nga policia turke në Balikesir

Xh M

Pasiguri e panik pas vrasjes së 14-vjeçares në Shkup

Xh M