Agjencia Zhurnal.mk.

Dërgesat e Corvette Z06 2023 vonohen për shkak të mungesës së pjesëve

Shumë blerës që porositën një Corvette Z06 të vitit 2023 po përballen me vonesa në dërgesat e veturave të tyre për shkak të sfidave të vazhdueshme të prodhimit mes mungesës së pjesëve.

Pavarësisht përfundimit të vitit të parë të prodhimit, klientët që porositën një Z06 të 2023 i gjejnë veturat e tyre të “ngecura në harresë”, duke treguar se makinat e tyre janë të ndërtuara, por pa një datë dorëzimi.

Sipas CorvetteBlogger.com, qindra makina Corvette Z06 të vitit 2023 qëndrojnë shumë jashtë uzinës së montimit të Bowling Green, duke pritur për pjesë, shkruan Motor 1, transmeton Telegrafi.

Si rezultat, shumë blerës që kanë bërë porosi i kanë veturat e tyre të mbërthyera në kodin e prodhimit 3800, që tregon se makina është e ndërtuar, por në pritje të dërgesës.

Përpjekjet për të marrë përditësime nga Chevrolet kanë dhënë rezultate të kufizuara, duke i lënë klientët në “errësirë” në lidhje me statusin e porosive të tyre. Raportet sugjerojnë se sfidat e zinxhirit të furnizimit, veçanërisht të lidhura me pjesët e fibrave të karbonit, janë fajtori kryesor për këto vonesa.

Kërkesa për paketën aero me fibër karboni Z07, paketën e pamjes së motorit dhe paketat e brendshme të fibrave të karbonit thuhet se ka tejkaluar furnizimin e disponueshëm, duke shkaktuar një pengesë në procesin e prodhimit. 

Related posts

Porsche 911 GT3 RS pritet të rregullojë problemet e vonesave të linjave ajrore

D V

A mund t’i hiqet patenta e shoferit këmbësorit të dehur?

D V

Koha është thelbësore – çfarë ndodh nëse veturën me naftë e mbushni me benzinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy