Agjencia Zhurnal.mk.

Derbi Vushtrria – Ferizaj gjykohet nga Kasumi, këto janë delegimet e plota në Ligën e Parë

Janë deleguar gjyqtarë që do t’i gjykojnë duelet e kësaj jave, shkruan Gazeta Olle.

Ballafaqimin mes Vëllaznimit dhe Lirisë në Grupin A, do e drejtojë gjyqtari i njohur kosovar, Tefik Maloku me asistentët Gentrit Restelica dhe Shqiprim Gashi.

Delegimet e plota në Grupin A:

Në Grupin B zhvillohet derbi për pozitën e parë ndërmjet Vushtrrisë dhe Ferizajt.

Gjyqtari me stemën e FIFA-s, Besfort Kasumi, do ta gjykojë këtë ndeshje. Kasumi do jetë i asistuar nga Fatmir Sekiraqa dhe Edmond Zeqiri.

Delegimet e plota në Grupin B:

/Gazeta Olle/

Related posts

Kapen dilerë të cilët blenin drogë përmes kargos, paguanin me kriptovaluta

Z.H

Saliu: Ka njerëz që 30 vite jetojnë në Maqedoni dhe ende nuk mund të marin nënshtetësi

Z.H

140 mijë objekte pa leje janë në pritje të legalizimit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More