Agjencia Zhurnal.mk.

Derbi i kreut: Ballkani pret Dritën, kush do ta mbajë fronin

Java 13-të sjell dy super ndeshje, ku katër kandidatët kryesorë për titull do të ndeshen mes veti.

Ballkani e pret Dritën në Suharekë në njërin nga derbit e javës, pasi që do të zhvillohet edhe ndeshja Gjilani – Prishtina.

Drita mban pozitën e parë me 22 pikë, ndërsa Ballkani është i dyti me 21 pikë, shkruan Gazeta Olle.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur pa gola në Gjilan, ndërsa përballja e kësaj jave premton më shumë spektakël.

Kjo pasi secila skuadër do të kërkojë tri pikët, që do të jenë të mirëseardhura në luftën për kreun.

Ballkani pasi është vendas do të tentojë ta rrëzojë Dritën nga froni që e rrëmbeu javën që sapo lamë pas. /Gazeta Olle/

Related posts

Greva në shkolla vazhdon, në kopshte situata më e qetë

Z.H

VMRO-DPMNE: LSDM të mbështesë Rezolutën në Kuvend

D V

Moti sot me diell dhe temperatura deri 31 gradë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More