Agjencia Zhurnal.mk.

Deputetja Deliu për deklaratën rreth rastit “Kumanova”: Është keqinterpretuar, të arrestuarit nuk i kam cilësuar terrorist

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra ka sqaruar sot në Kuvendin e Kosovës deklaratën e saj të para disa dite lidhur me cilësimin si terrorist të të arrestuarve në Maqedoni në rastin “Kumanova”.

 

Deliu Kodra tha se për asnjë moment nuk i ka vlerësuar si terrorist të arrestuarit në Maqedoni në rastin Kumanova, por sipas saj qëllimisht i është shkëputur fjalia nga konteksti.

“…Asnjë moment nuk i kam vlerësuar si terrorist të dënuarit në rastin ‘Kumanova’ në Maqedoni.  Qëllimisht dhe me dashakeqësi më është shkëputur një fjali nga konteksti për të deformuar gjithë idenë… E keni keqinterpretuar si ju ka konvenuar për t’i nxitur e për të ndërsyer militanët tuaj”, tha më tej deputetja e PDK-së.

Gjatë deklarimit në Kuvend, ajo duke iu referuar LVV tha se përveç nxitjes dhe përdorimit të dhunës në gjithë historinë e tyre nuk kanë ditur të bëjnë gjë.

“Keni dështuar të qeverisni sepse nuk aftësi e dijeni dhe po mundoheni ta mbani pushtetin duke ricikluar militantë”, tha Deliu Kodra.

Related posts

Kurti kërkon që serbët të mos i nënshtrohen presionit gjatë votimit

D V

Regjistrohen 16 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

N E

Komunat më transparente sipas KDI-së

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More